Jarní výsadba brambor a cibule

01.04.2023

Pro výsadbu brambor a cibule postupujte následovně:

Výsadba brambor:

  1. Vyberte si vhodné místo: Brambory potřebují dostatek slunce a půdu, která je propustná a bohatá na živiny. Vyberte proto místo, kde budou mít rostliny přístup ke slunci a kde půda nebude moc zamokřená.

  2. Připravte půdu: Vybagrujte okolo 15cm hluboký příkop. Do dna příkopu vložte hnojivo a promíchejte ho s půdou. Množství hnojiva by mělo být dle potřeby půdy.

  3. Vysazujte brambory: Brambory se sázejí asi 30-40 cm od sebe v řádcích, řádek od řádku je vzdálen 60-80 cm. Brambory sázejte do připraveného příkopu, hlízy by měly být vzdáleny od sebe cca 20-30 cm. Hlízy by měly být položeny na základ hlízy s tím, že na něj navršíte trochu hlíny.

  4. Zalijte: Brambory zalijte vodou a nechte je růst.

Výsadba cibule:

  1. Vyberte si vhodné místo: Cibule potřebují podobné podmínky jako brambory. Vyberte místo, kde rostliny budou mít přístup ke slunci a kde nebude příliš mokro.

  2. Připravte půdu: Zhruba 2 týdny před výsadbou přidejte do půdy organické hnojivo. Poté připravte půdu pro sazenice, které by měly být připraveny k výsadbě.

  3. Vysazujte cibuli: Cibule se sází do malých děr, které jsou vzdáleny asi 10-15 cm od sebe. Mezi jednotlivými řádky ponechte cca 25-30 cm prostoru. Cibule by měla být sázena hlouběji než je samotná cibule a kořenem dolů.

  4. Zalijte: Po výsadbě cibule je důležité je zalévat pravidelně, aby měly dostatek vody a mohly růst.

Doporučuji při výsadbě brambor a cibule dbát na pravidelnou údržbu, jako je například pravidelné odplevelování a zalévání.