cibule sazečka

Cibule sazečka

Všetana
Všetana

Tradiční, osvědčená, nejpěstovanější poloraná odrůda. Velmi dobře skladovatelná. Cibule je vřetenovitého tvaru, okrově žlutá s tenkým, dobře se zatahujícím krčkem. Bílá až nažloutlá dužnina je pevná, jemně nasládlé chuti. Cibule jsou odolné k mechanickému poškození.


Red Sun
Red Sun

Šalotka Red Sun je červená odrůda, vyznačující se velkým výnosem. Šalotky se s oblibou využívají v čerstvých pokrmech. Jejich chuť je jemná a zároveň pikantnější než u běžné cibule.


Stuttgarter
Stuttgarter

Cibule je ploše kulovitá, větší, se žlutými až nahnědlými suknicemi. Krček dobře zatahuje. Dužnina je bílá, pevná, poněkud ostřejší chuti. Výborná skladovatelnost. 

Karmen
Karmen

Cibule Karmen je poloraná odrůda cibule, která se vyznačuje ploše kulovitým tvarem, sytě červenou slupkou a příjemně pikantní chutí. Dužina je bílá s červenými okraji. Cibule Karmen je výnosná a dlouhodobě skladovatelná


Snowball
Snowball

Sazečka Snowball je oblíbená raná odrůda vhodná do všech pěstitelských oblastí, která vyniká mimořádnou odolností vůči škůdcům. Cibule jsou kulovité. Dužina i suknice mají čistě bílou barvu. Hmotnost cibulí je okolo 250 g.

Golden Gurmet
Golden Gurmet

Šalotka Golden Gourmet má žluté cibulky. Odrůda je odolná vůči většině běžných onemocnění a zároveň velmi výnosná - při výsevu 400 gramů cibulek bývá výnos až 15 kg. Šalotky mají oproti běžné cibuli vynikající jemnou chuť, kterou oceníte zejména v syrovém stavu.


Sturon
Sturon

Cibule je vřetenovitého tvaru, okrově žlutá s tenkým, dobře zatahujícím krčkem. Bílá až nažloutlá dužnina je pevná, jemně nasládlé chuti. Velmi dobře skladovatelná. 

cibule sazečka